KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046268
nr 1404 6268
Åke Wickström
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 34x56cm, yttermått inklusive ram: 44x66cm
Kondition: skadad, duk
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:33:43